Drodzy Rodzice,

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego chciałybyśmy życzyć Państwu i Sobie dobrego edukacyjnego czasu oraz współpracy opartej na otwartości i życzliwości. Ze swojej strony postaramy się otoczyć dzieci możliwie najlepszą opieką, uczniów z potrzebami objąć zajęciami specjalistycznymi, a państwu oferować wsparcie w wypełnianiu wychowawczej roli rodzica.

Pedagodzy szkolni

Godziny pracy pedagoga szkolnego Ewy Chorążyczewskiej -Purzyńskiej

poniedziałek 7.30-14.30
wtorek         7.30-14.30
środa           7.30-14.30
czwartek      7.30-12.30
piątek          7.30-12.30

Godziny pracy pedagoga szkolnego Katarzyny Stolarskiej

poniedziałek 9:45 - 10:45
wtorek         9:45 - 10:45
środa          12:30 - 15:00
czwartek     10:35 - 11:35, 12:30 - 15:00

Do głównych zadań pedagoga szkolnego należy:
  • Koordynowanie udzielania uczniom pomocy psychologiczno- pedagogicznej w formach odpowiednich do rozpoznawanych potrzeb.
  • Prowadzenie działań mediacyjnych/interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
  • Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki uzależnień i innych problemów dzieci i młodzieży (przy współpracy z wychowawcami klas, ekspertami zewnętrznymi).
  • Prowadzenie działań diagnostycznych uczniów (indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych uczniów, ich mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych, trudności w funkcjonowaniu, barier i ograniczeń utrudniających udział dziecka w życiu szkoły.
  • Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w zespołach klasowych ( działania integracyjne uczniów, wspólne poszukiwanie rozwiązywań sytuacji trudnych, działania wspierające uczniów, budowanie atmosfery życzliwości, korygowanie postaw nieprawidłowych).

Miarą sukcesu jest współpraca nas wszystkich;nauczycieli, uczniów i rodziców.

Razem możemy:

• otoczyć opieką uczniów przebywających w kryzysie,

• pomóc uczniom budować właściwe relacje rówieśniczych,

• wspierać się w trudnych sytuacjach,

• organizować pomoc uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji bytowej,

• realizować zadania wynikające z programu profilaktycznego i wychowawczego szkoły,

• prowadzić indywidualne i grupowe zajęcia dla uczniów,

• udzielać wsparcia wychowawczego rodzicom, prowadzić konsultacje indywidualne.

Każdy uczeń może zwróć się do pedagoga szkolnego. Przyjdź, kiedy:

• chcesz pogadać lub pomilczeć,

• masz problemy rodzinne i nie wiesz, jak je rozwiązać,

• potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu konkretnego problemu,

• chcesz się podzielić swoimi sukcesami i radościami,

• masz ciekawe pomysły, które chciałbyś zrealizować,

• źle się czujesz, potrzebujesz zrozumienia i wsparcia,

• jest sprawa, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.